Denizli Oto Ekspertiz Kapsamındaki Diğer Testler


Kaçak Kontrol

Aracın tüm aksamları mutad bir oto ekspertiz ile kontrol edilemez. Bir araç alırken tümüyle bir check-up yaptırmak da mümkün değildir. Ancak kaçak testi oto ekspertiz paketleri içinde olmayan testler arasında en önemlisidir ve mutlaka yapılmalıdır. Silindir kapak contası, motor bloğu, silindir kapağı çatlağı gibi motorun yanma odasından kaçak olup olmadığı Computest Denizli Oto Ekspertiz firmamızda CS Motor Test ile değerlendirilmektedir. Bu test kapsamında eğer test kiti sarı renkte kalıyorsa bu kaçak olmadığını gösterir. Açık turuncu hafif kaçak, turuncu orta kaçak, kırmızı yüksek kaçak ve pembe çok yüksek kaçak anlamına gelmektedir.

Alt Kontrol

Aracın lift ile kaldırılarak alt kısımlarının çoğunlukla bir ışık kaynağı yardımıyla muayene edilmesidir.

Denizli Oto Ekspertiz - Alt Kontrol

Alt kontrol esnasında, aracın şasesi, alttan bir hasar alıp almadığı, egzoz borusu, karter kaçağı veya herhangi bir yerden yağ kaçağı olup olmadığı gibi gözle görülebilen tüm sistemlerin muayenesi yapılır.

Akü Testi

Akünün doluluk oranı ve kendini şarj edebilme performansının yani kısaca akü ömrünün ölçülmesidir.

Lastik Kontrol

Araç lastiklerinin ne kadar ömrü kaldığının tespitine dönük dişlerinin ne kadar yendiğinin kontrolü ve ayrıca rot balans bozuklukları hakkında fikir veren içten veya dıştan yeme durumunun olup olmadığının kontrol edilmesidir.

Şase Kontrol

Aracın şasesinin hasar, düzeltme, eğrilik, değişim, ekleme gibi durumlar olup olmadığına dair kontrol edilmesidir.

Far Testi

Araç farlarının eksen, açı ve şekillerinin ölçülmesidir.